Założycielami firmy jest dwóch absolwentów Akademii Ekonomicznej w Poznaniu po specjalizacji zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami ? Milena Jarząbek oraz Adam Lisiewicz. Po tym jak odkryli, iż istnieje zapotrzebowanie na usługę kompleksowej obsługi klienta zagranicznego zainteresowanego inwestycjami w Polsce, stwierdzili, iż warto założyć działalność, która będzie obcokrajowcom z całego świata pomagać w kwestii zakupu nieruchomości. Począwszy od zapoznania rynku nieruchomości w danym mieście, prezentowanie nieruchomości, tłumaczenia, kwestie formalne, asysta przy zakupie, adaptacja, aż po zarządzanie nimi. Zadowoleni klienci polecali nas innym zainteresowanym zakupem nieruchomości w Polsce. W ten sposób w dniu dzisiejszym firma może się pochwalić bogatym portfelem nieruchomości w świetnych lokalizacjach, w całej Polsce, którymi obecnie zarządza.

Firma nieustannie się rozwija.

Posiadamy doświadczenie w zarządzaniu biurowcami w Poznaniu dzięki umowie z roku 2010 z firmą Enea S.A. Oprócz kompleksowej usługi zarządzania Global Invest świadczyło firmie Enea S.A. usługi pośrednictwa w poszukiwaniu nowym powierzchni biurowych w Szczecinie oraz Bydgoszczy, co zakończyło się sukcesem podpisania umów najmu.

W międzyczasie firma Global Invest doprowadziła do wielu transakcji sprzedaży dużych luksusowych mieszkań w Poznaniu między innymi na ul. gen. T. Kutrzeby, domów w centrum Poznania, działek w eleganckich dzielnicach Poznania oraz poza jego granicami.

Od roku 2014 roku firma Global Invest zarządza nieruchomościami Skarbu Państwa w Poznaniu.

Dodatkowo w tym samym roku firma Global Invest podpisała kontrakt na pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości należących do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.